Şanlıurfa’da Koruyucu Ailelerimiz ve Çocuklarımız İftarda Bir Araya Geldi…

Şanlıurfa  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Koruyucu Aile Birimi tarafından organize edilen ve Karaköprü Belediyesinin destekleriyle düzenlenen iftar programında, Koruyucu Aileler ve çocuklar bir araya geldi.
Programa , İl Valisi Abdullah Erin ve eşi Gülhan Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, İl Müdürü Hasan Bilici, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Müdür Yardımcıları, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.
Programın açılış konuşmasını ASP İl Müdürü Hasan Bilici yaptı. Müdür Bilici, “ koruma ve bakım altında olan çocuklarımızı şartlardan dolayı bir şekilde kendi ailelerinin yanından alarak kurumumuzun çeşitli birimlerinde bu çocuklara bakım, barınma, eğitim, sağlık, danışmanlık hizmeti veriyor her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Karşılayamadığımız bir şey var ki çocuklarımızın yokluğunu aradığı tek şey aile ortamı diyebilirim. Anne, baba sevgisi, şefkati bunu da siz değerli güzel yürekli fedakâr insanlarla ailelerle çocuklarımıza verebiliyoruz.” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, "Şu anda 4 bin 915 koruyucu ailemizde 5 bin 981 çocuğumuz var. Ülke genelinde uyum sürecinde olan 200 civarında çocuğumuz bulunuyor. Bu sayılarla beraber koruyucu ailede bulunan çocuk sayımız 6 binin üzerinde. Şu anda bizim kuruluşlarımızda kalan çocuk sayısı 13 bine yakın " dedi.
Programda çocuklarımız düzenlenen oyun etkinliklerine katılarak gönüllerince eğlendi…" HER ÇOCUĞUN BİR AİLESİ,MUTLU VE SICAK BİR YUVASI OLMALI"...