Ordu’nun Fatsa ilçesinde koruyucu ailelere iftar verildi.

Fatsa Belediyesi Spor Kompleksi'nde gerçekleşen iftar programına Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Fatsa Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Ekici, Fatsa İlçesi kamu kurumlarının amirleri, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.
130 kişinin katıldığı yemek programında açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatsa Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Ekici, “Bakım ve koruma altında bulunan çocuklarımıza gönüllü aile yanına verdiğimiz desteklediğimiz kanatsız meleklerimize iftar programı gerçekleştirdik. 5 koruyucu ailemiz Fatsa ilçemizde, ilimizde ise 52 koruyucu ailemiz var. Bizim ümidimiz bu koruyucu aileye sayısını artırmaktır. Koruyucu ailelerimize minnettarız” diye konuştu.
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise yaptığı konuşmada, “Koruyucu ailelerimiz başımızın tacı. Onların bu güzel davranışları herkese örnek olmasını diliyorum. Her türlü sıkıntılarında yanlarında olduğumuzu bilmenizi isterim. Bir çocuğu karnında değil yüreğinde büyütenler, çocuğu büyütmek için çalışanlar, o çocuğu topluma kazandırmak için her şeyini ortaya koyanlar da anne ve babadır. Bu asil görevi üstlenen elleri öpülesi anne ve babalarla iftarda bir araya geldik”. diye konuştu.
Fatsa İlçesinde koruyucu aile sayısının artması amacıyla bu yıl iki ayrı iftar programı düzenleyen Ordu Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü programın ilkini Fatsa İlçesinde gerçekleştirmiş.  120 kişilik katılım ile Ordu İl merkezinde 21/05/2019 tarihinde ikinci iftar programını gerçekleştirecektir.