Şanlıurfa’da Koruyucu Ailelerimiz ve Çocuklarımız İftarda Bir Araya Geldi…

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Koruyucu Aile Birimi tarafından organize edilen ve Karaköprü Belediyesinin destekleriyle düzenlenen iftar programında, Koruyucu Aileler ve çocuklar bir araya geldi.

Kayseri de Koruyucu Aile İftar Programı Düzenlendi

Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce Koruyucu Ailelerimize iftar yemeği etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, İl Valisi Süleyman Kamçı ile eşi Ayşe Kamçı, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Koruyucu Aile Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, İl Müdürü Nevzat Özer, İl Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanları, koruyucu aileler ve çocukları katıldı.

Mersinde Koruyucu Aile İftar Programı Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN'ın Katılımlarıyla Gerçekleşti...

Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce 29.05.2018 tarihinde 5.’sini gerçekleştirilen “Koruyucu Aile İftar Yemeği” organizasyonuna, Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN ve eşleri ile Mersin Valisi Ali İhsan SU ve eşleri başta olmak üzere, koruyucu ailelerimiz ile koruyucu aile yanında bulunan çocuklarımız, Mersin İli kamu kurum ve kuruluşları ve il protokolu katıldı.

Samsun’da Koruyucu Ailelerimiz İftar Organizasyonunda Bir Araya Geldi…

Samsun İl Müdürlüğümüzce Koruyucu Aileler için Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezinde iftar programı düzenlendi. İftara; Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Eşi Fatma Taşçı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, koruyucu aileler ve çok sayıda davetli katıldı.

Koruyucu Ailelerimiz İftar Yemeklerinde Buluşuyor...

enel Müdürlüğümüz ile koruyucu ailelerimiz Ramazan ayında çeşitli illerde düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyor. İftar programları 'Koruyucu Aile Hizmeti'nin tanıtımı ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlaması ve mevcut koruyucu ailelerin onurlandırılması amacıyla düzenleniyor. HER ÇOCUĞUN BİR AİLESİ OLMALI...

Bakanımız Kaya'dan "koruyucu aile olun" çağrısı

Bakan Kaya’nın ziyaret ettiği, 12 yıldır koruyucu aile yanında kalan Merve, ''Nerede doğduğun önemli değil, kiminle büyüdüğün önemlidir'' dedi.

KORUYUCU AİLELER KAHVALTIDA

Koruyucu aileler ve bakımını üstlendikleri çocuklar, düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Atılım Üniversitesi kampüsünde, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve KOREV işbirliğiyle kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Okur, Daire Başkanları Hakkı Bilgiç, Ahmet Aydınbelge, Ankara ASP İl Müdürü Bestami Erkoç, KOREV Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Aydeniz ile koruyucu aile yanında bakılan çocuklar ve aileler katıldı.

UZMANLAŞMIŞ KORUYUCU AİLE EĞİTİM MODÜLLERİ

Koruyucu ailelerin, korunmaya muhtaç çocuğun kendine özel, farklı gereksinimlerini anlayarak onlarla iletişimlerini daha sağlıklı hale getirmek, çocuğun hizmetten daha iyi şekilde yararlanmasını sağlamak ve ilerleyen süreçte sertifikalı koruyucu aile sistemine geçiş yapmak hedefiyle planlanan Uzmanlaşmış Koruyucu Aile Modeli kapsamındaki aileler yanına yerleştirilecek «Özel Zorlukları ve İhtiyaçları Olan» suça sürüklenen veya suçun mağduru olup davranış bozuklukları sergileyen ve özel ilgi, destek ve bakım gerektiren çocuklara yardımcı olabilmeleri ve koruyucu aile hizmetine profesyonel bir yaklaşım getirilmesi, çocukların izleme süreci, koruyucu ailelerin eğitim almasının sağlanması ve kurumsallaşmanın güçlenmesi amacıyla uzmanlaşmış koruyucu ailelere yönelik iki modül, koruyucu aile birimi çalışanlarına yönelik ise bir modül geliştirilmiştir.